Lista zgłoszeń oficjalnie otwarta

Przed nami początek Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Już w przyszły weekend 7. Rajd Zamkowy otworzy tegoroczny cykl. Po rundzie w Będzinie zawodnicy nie będą mieli dużo czasu na odpoczynek – już 2-3 czerwca odbędzie się kolejna, druga runda cyklu, 5 Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga.

Podobnie jak w ubiegłych latach zaprosimy Was  do gościnnej Bochni i okolic. Zawody rozpoczną się w sobotę 3 czerwca startem honorowym na bocheńskim rynku. Następnie zawodnicy trzykrotnie pokonają pętlę składającą się z dwóch odcinków specjalnych: OS Kamionna i OS Lipnica Murowana. Chociaż ich nazwy brzmią znajomo, na zawodników czeka parę nowości. Wśród nich – jeśli tylko pogoda pozwoli – widowiskowy watersplash na odcinku Kamionna. Nie zabraknie też charakterystycznych dla małopolskich tras elementów – stromych podjazdów i spadań, długich prostych i krętych, momentami zdradliwych partii. Rajd zakończy się widowiskowym przejazdem w centrum Bochni. Odcinek ten co roku przyciąga wielu fanów motoryzacji oraz mieszkańców Bochni i okolic. Zawodnicy będą mieli do przejechania łącznie 236,94 km, w tym 43,41 km odcinków specjalnych. Park serwisowy, tak jak w zeszłym roku, będzie mieścił się na parkingu firmy Stalprodukt. Maksymalnie w zawodach będzie mogło wziąć udział 90 załóg.

Lista zgłoszeń jest od dziś oficjalnie otwarta, a wszystkie potrzebne dokumenty znajdziecie TUTAJ.

Dodatkowo w tym roku Automobilklub Śląski przewiduje zupełną nowość – Super KJS, w którym będzie mogło wystartować aż 30 rajdowców – amatorów. Szczegóły na temat SKJS już wkrótce na stronie safetypoludnie.pl.

Zadanie 5. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga jest współfinansowane z budżetu miasta Bochnia, budżetu powiatu bocheńskiego oraz z budżetu Województwa Śląskiego.