Żarłok prowadzi na półmetku

Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka narzucili świetne tempo na początku 6. Rajdu Ziemi Bocheńskiej, dzięki czemu prowadzą w klasyfikacji rajdu po pierwszych trzech odcinkach specjalnych.

fot. Grzegorz Rybarski

Zawodnicy mają za sobą dwa przejazdy odcinka KRIS-BUD, gdyż niestety pierwszy przejazd Kamionnej został odwołany. Na obu rozegranych próbach najszybszy był Żarłok, dla którego jest to piąte i szóste oesowe zwycięstwo w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Za jego plecami dwukrotnie plasowali się Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski, zaś trzecie lokaty podczas tych prób przypadały Gracjanowi Greli (podczas pierwszego przejazdu) i Mateuszowi Bojanowskiemu (podczas drugiego). Równiej jednak jeździli urzędujący mistrzowie Śląska, dzięki czemu to Grela i Marta Momot zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji.

Bojanowski traci do wspomnianego wyżej duetu 7,4 sekundy i zajmuje czwarte miejsce w generalce i zarazem prowadzi w klasie RO1. Piąty w tabeli z czasami jest Bartłomiej Bębenek, który wraz ze swoim ojcem Grzegorzem, lideruje w klasie PPC (Puchar Peugeota i Citroena). W klasie RO Open N na czele znajdują sie Mariusz Kowal i Sebastian Lenkowski w Mitsubishi Lancerze, zaś klasa RO 2WD to popis jazdy Łukasza Mrożka i Bartosza Trojanowskiego.

W klasie Gość 4WD zgodnie z przewidywaniami prowadzą Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w Fordzie Fiesta R5, który o ponad 50 sekund wyprzedza Sławomira Kurdysia i Michała Kasinę w Subaru Imprezie. Pośród gości korzystających z samochodów z napędem na jedną oś najszybsi są Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń w Nissanie 350Z