Pierwszy raz Żarłoka

Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka okazali się bezkonkurencyjni w 6. Rajdzie Ziemi Bocheńskiej i zapisali na swoje konto pierwsze zwycięstwo w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska.

fot. Janusz Boruta

Załoga Hondy Civic dziś zdecydowanie rozdawała karty będąc najszybszą na trzech z sześciu rozegranych odcinków specjalnych. W wywalczeniu pierwszego triumfu w karierze nie przeszkodziła im nawet ulewa, która tuż przed rozpoczęciem drugiej pętli przetoczyła się nad małopolskimi trasami.

Żarłok ostatecznie finiszował ponad 25 sekund przed urzędującymi mistrzami Śląska, Gracjanem Grelą i Martą Momot. Czołową trójkę uzupełnili natomiast Krzysztof Stańdo i Krzysztof Grzesik, którzy byli również najszybsi w klasie RO1. Początek rajdu zwiastował zupełnie inną obsadę podium, jednak ściana wylewającego się z nieba deszczu pokrzyżowała plany drugiego po czwartym odcinku specjalnym Maćka Sordyla, oraz Mateusza Bojanowskiego, który zaciekle walczył z Grelą.

Za 8 sekund za czołową trójką znaleźli się Łukasz Godula i Daniel Nowak, którzy na ostatnim oesie okazali się najlepsi w Pucharze Peugeota i Citroena. W PCR najszybszymi okazali się Grzegorz Nosalski i Anna Nosalska (Fiat Seicento). Klasa RO Open N została mocno przerzedzona przez różnorakie problemy załóg, jednak ostatecznie na pierwszym miejscu w klasie zameldowali się Rafał Gałka i Michał Kłos (Mitsubishi Lancer). W RO Open 2WD triumfowała natomiast załoga Marcin Barbaj i Michał Majewski (Citroen C2).

Pośród gości najszybszymi okazali się Tomek Kasperczyk i Damian Syty w Fordzie Fiesta R5. Załoga Tiger Energy Drink Rally Team o ponad dwie minuty wyprzedziła Sławomira Strychalskiego i Pawła Pochronia w tylnonapędowym Nissanie 350Z.