Baran, Zbroja i Żarłok – klasyfikacja RSMŚl po 5. Rajdzie Ziemi Bocheńskiej

Znamy już punktację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska po 5. Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Wyniki drugiej rundy cyklu spowodowały spore przetasowania w pierwszej dziesiątce klasyfikacji.

Szymon Żarłok / Krzysztof Pietruszka (fot. Janusz Boruta)

Liderami są oczywiście Piotrek Baran i Michał Paciej. Zwycięstwo w Bochni i drugie miejsce wywalczone dwa tygodnie wcześniej w Będzinie dały tej załodze sumę 43 punktów. Wobec pecha Tomka Zbroi i Piotrka Kokoszki, Baran z Paciejem już po dwóch rundach mogli sobie wypracować sporą przewagę w punktacji. Drugie miejsce w tabeli nadal zajmują zwycięzcy 7. Rajdu Zamkowego ale ich strata do Barana i Pacieja to już 18 pkt.

Trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu pokazuje, jak ważna w takich cyklach jest równa jazda i regularne punktowanie. Trzecie miejsce zajmują bowiem Żarłok i Pietruszka. W tym sezonie ta załoga nie stanęła jeszcze na podium, ale obie rundy ukończyli na wysokich pozycjach: Zamkowy na 4. miejscu, a w Bochni finiszowali na 5. pozycji. Dzięki temu na ich koncie widnieją 22 punkty.

Jerzy Smagała / Konrad Giergiel (fot. Janusz Boruta)

Podium w Bochni wywindowało w klasyfikacji dwie załogi. Smagała i Giergiel w małopolskich zawodach zajęli trzecie miejsce i w punktacji wskoczyli na 4. lokatę. Z kolei zdobywcy drugiego miejsca w 5. Rajdzie Ziemi Bocheńskiej, czyli Sordyl/Korzeniowski mają już 18 punktów, co plasuje ich na 5. pozycji w klasyfikacji RSMŚl.

Pierwszą piątkę zamykają Matysiak z Baćkowską – zwycięzcy klasyfikacji PPC w obu pierwszych rundach sezonu 2017.

Klasyfikacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2017 po 5. Rajdzie Ziemi Bocheńskiej:

1. Baran/Paciej (Honda Civic) 43 pkt.
2. Zbroja/Kokoszka (Renault Clio) 25 pkt.
3. Żarłok/Piertuszka (Honda Civic) 22 pkt.
4. Smagała/Giergiel (Honda Civic) 21 pkt.
5. Sordyl/Korzeniowski (Honda Civic) 18 pkt.
6. Matysiak/Baćkowska (Citroen Saxo) 16 pkt.
7. Grela (Honda Civic) 15 pkt.
8. Osiak/Kordeusz (Honda Civic) 12 pkt.
9. Marek/Szczęsny (Honda Civic) 10 pkt.
10. Gołek/Spentany (Renault Clio) 6 pkt.

Maciej Matysiak / Karolina Baćkowska (fot. Janusz Boruta)