3 powody, dla których warto wystartować w Bochni – Grzegorz Bębenek

Rajd Ziemi Bocheńskiej zbliża się wielkimi krokami i już niedługo ponownie zobaczymy kierowców i pilotów walczących na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Na oficjalną listę zgłoszeń jeszcze trzeba trochę poczekać, dlatego postanowiliśmy zapytać uczestników śląskiego czempionatu o to, dlaczego warto wystartować w małopolskiej imprezie.

(fot. Grzegorz Rybarski)

Grzegorza Bębenka chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Lata spędzone na prawym fotelu u swojego brata Michała zaowocowały trzema tytułami wicemistrza kraju oraz licznymi zwycięstwami w imprezach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Teraz Grzegorz pilotuje Bartka – swojego syna, który stawia pierwsze kroki w profesjonalnych sporcie motorowym i ma już za sobą chociażby zwycięstwo w Pucharze Peugeota i Citroena podczas Rajdu Baborowa.

– Dlaczego warto wystartować w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej? Dla mnie bardzo duże znaczenie ma tutaj miasto, które kochamy. Urodziliśmy się tutaj, żyjemy i mieszkamy. Dzięki temu będziemy ścigać się w miejscu, które jest bardzo dobre do normalnego życia – zdradza zwycięzca rajdu bocheńskiego w sezonie 2013 w klasie Gość.

(fot. Janusz Boruta)

– Ważne są także piękne okolice i sady okalające odcinki specjalne. Ja lubię ścigać się w takim terenie i daje mi to po prostu sporo frajdy – dodaje Grzegorz.

– Nie można także zapominać o niezwykle mocnej obsadzie rajdu. Pojawia się tutaj cała czołówka nie tylko ze Śląska, ale również z Małopolski i przez to rywalizacja zawsze jest bardzo zacięta – podsumowuje Bębenek.