Kostka w dobrej formie

Już jutro rozpocznie się druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, jaką jest 6. Rajd Ziemi Bocheńskiej. Na starcie nie zabraknie tegorocznej czołówki cyklu, więc i także zwycięzcy Rajdu Baborowa – Damiana Kostki. Kierowca Hondy Civic będzie chciał powtórzyć wynik sprzed nieco ponad miesiąca, zwłaszcza że to wygrana w pierwszej rundzie w zadecydowała o jego programie tegorocznych startów.

Fot. Janusz Boruta

– W ostatniej chwili wysłaliśmy zgłoszenie na Rajd Ziemi Bocheńskiej. Oczywiście wszyscy jadą po to, aby wypaść jak najlepiej i w naszym przypadku nie jest inaczej. Prawdę mówiąc nasz program startów na Śląsku pojawił się dość niespodziewanie, ponieważ po wygranej w Baborowie stwierdziliśmy, że dobrze byłoby nie zmarnować takiego wyniku – zdradził Kostka.

Damian dodał również, że trasy wokół Bochni nie należą do najłatwiejszych, jednak czuje się dobrze przygotowany do startu. – Trasy wokół Bochni na pewno są bardzo techniczne i wymagające jazdy na opis. Mamy za sobą bardzo dobry trening, który zaliczyliśmy podczas ostatniej rundy Tarmac Masters i mam nadzieje, że pojedziemy dobry rajd – podsumował zwycięzca Rajdu Baborowa.