Będą utrudnienia w ruchu

Opublikowano już mapy 6. Rajdu Ziemi Bocheńskiej, który zaplanowany jest na sobotę 2 czerwca. Rajdy samochodowe organizowane są przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, co sprawia, że załogi będą rywalizować wyłącznie na zamkniętych oraz profesjonalnie zabezpieczonych odcinkach dróg. Z tego powodu w okolicach trasy zawodów wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Załogi startujące w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a także towarzyszącemu jej Pucharowi Śląska Super KJS, będą walczyć o jak najlepszy czas na trzech odcinkach specjalnych. Zmagania rozpoczną się o godzinie 8:00 od ceremonii startu na rynku w Bochni, a później załogi przeniosą się na pierwszą z prób sportowych. Start rywalizacji na oesie KRIS-BUD planowany jest na godzinę 8:28. Załogi pokonają trasę z miejscowości Zalesie, przez Stradomkę, Buczynę, aż do mety w okolicach Grabiny. Z kolei pierwszy przejazd odcinka Kamionna rozpocznie się o godzinie 9:11. Trasa tej próby sportowej prowadzi właśnie z Kamionnej, przez Bełdno, aż do finiszu za miejscowością Kierlikówka. Finałem zmagań będzie odcinek zlokalizowany w centrum Bochni, którego start zaplanowany jest na godzinę 18:06. Zawodnicy przejadą ulicami Solną, Sutoris, Kraszewskiego, Bracką, Trudną, Niecałą oraz Solna Góra, gdzie zostanie ulokowana linia mety.

W trakcie rajdu, drogi na których będą rywalizować kierowcy i piloci zostaną wyłączone z normalnego ruchu drogowego. W związku z tym przejazd nimi w trakcie zawodów nie będzie możliwy. Fragmenty dróg, które będą zamknięte, są zaznaczone na mapach dostępnych na stronie imprezy – http://bochnia.rsmsl.pl/dla-kibicow/mapy/. Podczas rajdu – 2 czerwca – trasy poszczególnych odcinków specjalnych będą zamknięte zgodnie z poniższym harmonogramem.

Sobota, 2 czerwca:

  • Odcinek KRIS-BUD (7,7 km) – od godz. 7:00 do godziny 19:00
  • Odcinek Kamionna (8,1 km) – od godz. 7:00 do godz. 19:00
  • Odcinek Bochnia (1,50 km) – od godz. 15:00 do godziny 22:00

Organizator zawodów – Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie – gorąco prosi mieszkańców miejscowości, przez które przebiega trasa rajdu, o zaplanowanie wyjazdów, przyjazdów oraz podróży w taki sposób, aby unikać dróg wyłączonych z ruchu. Jednocześnie organizatorzy apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań kierowców i ich pilotów.

Warto również przypomnieć, że po przejeździe samochodu oznaczonego literą „C” pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także wychodzić poza strefy wyznaczone taśmami. Dodatkowo nie wolno wjeżdżać na trasę odcinka samochodami, ani też innymi środkami transportu, nawet rowerami. Organizator prosi także kibiców oraz osoby mieszkające przy trasie o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Ważne jest także respektowanie wszystkich poleceń ludzi czuwających nad bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu, czyli policjantów oraz osób zabezpieczających trasę zawodów.