5. Rajd Ziemi Bocheńskiej: po OS 3

fot. Piotr Wyparło

W drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska rozegrano już dwa odcinki. Pierwszy przejazd oesu Kamionna był odwołany. Poniżej najważniejsze informacje o dotychczasowej rywalizacji w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej:

  • Pierwszy odcinek specjalny nie był udany dla lidera klasyfikacji Mistrzostw Śląska. Na trasie oesu Lipnica Tomek Zbroja złapał kapcia i do najszybszego na tej próbie Piotrka Barana stracił niemal 18 sekund.
  • Po dwóch rozegranych oesach liderami rywalizacji są Baran i Paciej. Za nimi plasują się Krzysztof Rybka i Michał Miklaszewski (Citroen Saxo, +4,4 s.). Na trzecie miejsce awansowali Kamil Makuchowski i Łukasz Denkiewicz (Honda Civic, +6,8 s.).
  • Podobnie, jak w Rajdzie Zamkowym tempo rywalizacji nadają załogi Baran/Paciej i Zbroja/Kokoszka. Na drugim przejeździe odcinka Lipnica dzieliło je zaledwie 0,2 sekundy. O tyle szybsza była załoga Hondy Civic.
  • Na czele klasy gość 2WD są Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń, jadący tylnonapędowym Nissanem 350Z. Drugie miejsce, ze stratą 6 sekund, zajmują Marek Bugajski i Robert Drożdż w Citroenie C2 R2 Max.
  • Wśród gości w samochodach 4×4 prowadzi Wiesław Ingram z pilotką Magdaleną Lukas (Subaru Impreza STi). Wracający do rajdów Maciek Lubiak zajmuje trzecią lokatę (+9,2 s.).